„Flebologii, respektive chirurgii povrchového žilního systému (varixů) se věnuji od začátku své profesní dráhy chirurga, od roku 2001 Někdy kolem roku 2008 jsem se začal věnovat i miniinvazívním nitrožilním metodám jako je laser nebo radiofrekvence. Tedy dlouho…“
„Chirurgii jsem si vybral na škole, shodou náhod (a trochu i vlastním přičiněním) jsem byl přijat na kliniku, která se programově věnovala a věnuje cévní chirurgii – a od cévní chirurgie je již velmi blízko k chirurgii křečových žil. O chirurgii jako takové jsem měl během školy možná trochu naivní představy, ale v době, kdy jsem končil medicínu, byly chirurgické obory pro studenty velmi atraktivní a prestižní.“
„Nejdůležitější je pochopit, co vlastně pacienta nejvíce trápí – zda přišel na vyšetření a konzultaci jen z preventivních důvodů (tzv.: poslala mě manželka), nebo jej trápí estetické problémy a nebo přichází již ve stádiu zdravotních potíží a subjektivních stesků (otoky, nohy jako konve, objevilo se hnědé zbarvení na kůži atd.). Podle toho se pak snažím já i moji kolegové nabídnout pacientovi léčbu „na míru“.“
„Věnuji se jak klasické operaci křečových žil, tak většině nitrožilních miniinvazívních metod - jako je například laser, radiofrekvence, ale i žilní lepidlo. Baví mě pořád ještě všechny, ale osobně mám nejraději laser – dělám jej nejdéle ze všech miniinvazívních metod a můžu jej přizpůsobit každému konkrétnímu pacientovi.“
„Myslím si, že na pracovištích, kde se věnují flebochirurgii programově a pravidelně, je úroveň péče velmi vysoká.“